Mentál harcos leírás by Zalan996

A OldGame2 Wiki wikiből

Az alábbi szövegben a mentális harcosról, annak építéséről, erősségeiről és gyengeségeiről lesz szó, saját tapasztalataimat beleszőve.

Tartalomjegyzék

Státuszpontok

Én már jó ideje játszok mentálharcossal, de még mindig nagyon tetszik, főleg, ahogy egyre növök. A státuszok elosztásánál figyelembe kell venni, hogy a mentál a nagy védelmére épít, így javasolt a VIT-ERŐ 2:1 arányú elosztása. Ez annyit jelent, hogy az ERŐ-n mindig annyi pont legyen, amennyi a szinted éppen, a többi pedig mehet a VIT-re. Az így épített mentáloknak nagy védelmük és sok max HP-juk van (TP). A másik lehetséges építési mód, hogy az ERŐ-n mindig 10-zel több pont legyen, mint a VIT-en. Az így épített mentálnak kisebb a védelme és kevesebb a max HP-ja, de nagyobbat sebez. Ezt - szerintem - mindenkinek egyénileg kell eldöntenie, melyiket választja, én a VIT-ERŐ 2:1 statot csináltam és nem volt rá panaszom. Aztán lvl 60-on megtelik a VIT és az ERŐ is, marad az INT és az ÜGY. Előbbi gyakorlatilag teljesen felesleges, pontot nem éri meg rá pazarolni. Így innentől ÜGY-re érdemes a kapott pontokat pakolni. A földről való fejlődést, "ölést" nagyban segíteni fogja, magas szinten pedig a lóról való ölést is - valamelyest.

Képességek

A mentális harcos 5 készséggel (skillel) rendelkezik. A továbbiakban ezeket egyesével kiemelem és jellemzem, leírom.
Erőstest: a mentálharcos legfontosabb skillje, enélkül igen nehezen tud csinálni gyakorlatilag mindent. Az egyetlen nem-támadó skill: a védelmet növeli, magasabb szinteken nagyon jelentősen (az én G1-es erős testem 218 + védelmet ad, P-n ez az érték 300 felett van), ami például egy testi harcost vagy egy közelharci ninját pillanatok alatt megöl, a mentált gyakran egyáltalán nem sebzi meg. Az erős test további, előnye, hogy ha a mentálharcos G1-es vagy annál nagyobb erős testtel rendelkezik, és használja, akkor nem esik el. Ennek hasznáról később még szót ejtek. A készség könyve a játék egyik legdrágább könyve, az aura és a forgó kard mellett, de a készség megéri a könyvei árát.
Áthatolás: hatalmasat sebző támadó skill, az erős test utáni legfontosabb készség. Egy jó fegyverrel hatalmasat tud ütni, pvp-ben és pvm-ben is használható. Nagyjából 4-5 ellenfelet képes egyszerre megsebezni, hatótávja viszonylag kicsi, közepes. Készség könyvének ára közepes.
Heves csapás: főleg pvm készség, de pvp-ben sem utolsó. Nagy hatótávja van és egyszerre akármennyi ellenfelet képes megsebezni, sebzése azonban valamelyest elmarad az áthatolás mellett, ezt hatótávja kárpótolja, valamint talán az sem utolsó szempont, hogy a készség könyvének ára nagyjából az áthatolás fele.
Dübörgés: a harcos - ahogy a skill neve is mutatja - "dübög" egyet, ezzel megrázva a talajt, és a körülötte lévő ellenfeleket sorra sebzi. Legalábbis az alapelv ez, tapasztalataim szerint nagyjából a karakter a körülötte álló ellenségeknek a felét, ha megsebzi, azonban így se haszontalan készség, valamint ájulás esélye is van, magasabb szinten természetesen több. Pvp-ben kevésbé hasznos, nagyrészt pvm skill. Könyveit olcsón beszerezhetjük, húzni már csak azért is megéri, mert G-n nagyon szép. ;)
Kard ütés: szinte kizárólag pvp skill, M-re húzni annyira nem érdemes, csak később. Egy ellenfelet támad, valamint a kiírástól függetlenül 100%-os ájulási esélye van - talán ez a legjobb benne. A könyvei fillérekért kaphatóak, nagyon olcsón össze lehet hozni a G-t.

A témáról nagyon nem térek le - alább a készségeinek építését részletezem. A játék elején érdemes minden skillre 1-1 pontot tenni, majd utána a többit az erős testre, amíg M1-re nem vált. Igyekezzünk törekedni, hogy 17 pontnál váltson, ezt lvl 30 alatt yangért korrigálhatjuk - ha van elég. Második M-nek mindenképpen az áthatolás javasolt, a legtöbb mentálharcos így épít - én is. Itt is igyekezni kell, hogy váltson 17-nél, mivel a második M-es skill 30 alatt nem hozható össze, ezt csak feledés szalaggal javíthatjuk, ami nem mindig olcsó, de nagy szinten, 4.-5. M-nél 1-2 szint is számít. A harmadik M skillt változóan szokták húzni, de a heves csapás a jellemző. Van, aki dübörgésre tesz, és a ritkább, aki kard ütést húzza. Szerintem a heves csapást éri meg leginkább, ahogy korábban erről szó esett, nagy hatótávja és korlátlan számú sebzése miatt. Ráadásul nagyobbat is sebez a dübörgésnél. Negyedjére, hogy ki mit húz, maga dönti el, én a dübörgést húztam, Nektek is ezt ajánlom. Aztán végül ott marad a kard ütés.

Felszerelés

A mentál főleg kétkezes fegyvereket használ, mivel védelemre épít, szüksége van arra a + támadóerőre, amit a kétkezes ad az egykezessel szemben. Mivel a 75-ös szintű haragkardot nem könnyű megszerezni, mert elég ritka, így sok 75-ös szint feletti mentálharcos használ méreg kardot (75-ös szintű egykezes), persze minimum kb. 30% átlagkárral. A fegyverről megoszlanak a vélemények. A 65-ös kétkezes fegyverről van szó természetesen: az elektromágneses pengéről és a partizánról. Van, aki egyiket, van, aki másikat tartja jobbnak. Az elektrónak kisebb a sebzése, de gyorsabb, a partizán nagyobbat üt, de lassabb. Meitnütésre, lóról való harcra inkább az előbbi, pvp-re és földről való ölésre inkább a partizán jobb. A 70-es szintű lélekrabló penge főként pvp fegyver, de használható pvm-re is. A kövezés azon múlik persze, hogy mire akarod használni a fegyvert. Pvm fegyverbe érdemes szörny elleni - halálos csapás - és áttörés kövét tenni, minimum +3-asat. Van, aki áttörés helyett visszatérést rak, ízlés kérdése. Olyan kövezést is láttam már - és szerintem ez az egyik legjobb -, hogy +3-as szörny, krit és harcos elleni kő. Ez pvm-re és pvp-re is jó, egy lélekrablót vagy egy partizánt kifejezetten érdemes így kövezni, különösen a partizánt. Pvp-re szánt fegyverbe harcos, ninja és sura elleni követ érdemes tenni, velük futunk össze leggyakrabban. De persze nem csak 65-70-es fegyverben lehet gondolkozni. A legjobb fegyver a RIB (Vörösvas Penge), akár 75-ig is ki lehet húzni vele, ismerek olyan 80 felettit is, aki 30-as fegyvert használ. Persze nagyon magas átlagkárral. Ha nem RIB, akkor ajánlott fegyverek az óriás fejsze (nem kell gyöngy a húzásához), a gleccsercsákány (gyorsasága miatt), valamint a megváltó penge. Van, aki oroszlángyilkost is használ, én ezt nem ajánlom - főleg mentálnak nem. Lassú, és nem sebez annyival többet a megváltónál, hogy megérje használni. Ékszereknek érdemes mennyei könnyet használni - főleg karkötőt és nyakláncot -, max HP bónusszal. De karkötőből szóbajöhet az ezüst vagy a fehérarany is. Utóbbi lenne a legjobb, +9-en. Fülbevalónak ébenfa ajánlott, növeli a max HP-t, valamint + ERŐ-t ad, ami a sebzést jelentősen növeli. Pajzsból értelemszerűen a szintünkhöz lefelé legközelebb állót kell használni, a +9-es 61-es pajzs jelentős védelmet ad, még egy +8-ashoz képest is. Bónusznak pajzsba mindig jól jön a szokásos ájulás immunitás, valamint harcosnak az ERŐ. Az x elleni erő attól függ, épp hol ölsz sokat. Démon toronyba a nemhalott elleni erő kell, így épp ezért az egyik legdrágább x elleni erő a nemhalott. Lélekbarlangba a setaou-khoz ördög elleni erő jön jól, így az sem olcsó. Továbbá jól jön a mérgezés - mint minden kasztnak. Pvp-ben a különféle fegyverekkel szembeni ellenállás (kard védelem, kétkezes védelem, tőr védekezés) hatalmas előnyhöz juttat, na meg persze a megfelelő 61-es pajzs. Valamint a max HP bónusz mindig jól jön, pvp-ben és pvm-ben is.

PVP

A mentálharcos nem a legjobb pvp-s, de megállja a helyét, főleg jó kövekkel és bónuszokkal (erről fentebb bővebben). A BM sura ellen gyakorlatilag teljesen esélytelen, persze sok SÉ-vel növelhető az esély... én ennek sosem voltam híve. A testi harcosnak méltó ellenfele, tőrninjánál kicsit gyengébb, de ez is cuccok kérdése. Íjász ninjával szemben és villámsámán ellen őszintén szólva nincsenek tapasztalataim, egy-kettővel párbajoztam, de mivel ők alapvetően sokkal inkább pvp karakterek, többnyire alul maradtam. Főleg íjásszal szemben. Van, aki jobbnak tartja a testharcosnál pvp-ben, van aki, gyengébbnek, én az utóbbiak táborába tartozom de erős skillekkel, és jó cuccokkal, kövekkel a legtöbb kasztnak méltó ellenfele (kivéve, amelyiknek nem ;) ).

PVM

A játék egyik legjobb pvm-ese, a kardsura után. Az erős testje miatt hihetetlenül sok szörnyet képes egyszerre magára húzni és megölni, áthatolása és heves csapása nagyot sebez (persze nem annyira, mint a testi harcosok az aurájukkal). Főleg lóról érdemes fejlődni, néha leszállni 1-1 skillt benyomni.

Metinek & Bossok

Metinkövek ellen a testi harcossal szemben gyengébb, bár a szörnyeket jobban bírja. Lassabban üti le a követ, de annyira nem rossz ebben sem, egy jó, gyors, kétkezes fegyverrel. Bossok ölésére nem a legjobb karakter, véleményem szerint nem igazán éri meg átváltozásra költeni, de biztos vannak ellenvélemények. Egy magas átlagkáros RIB-bel, méregkarddal, vagy esetleg haragkarddal nem annyira rossz, de ninjának persze körülbelül nyomába sem ér. A magas HP (másnéven TP)-regenerálódás és a magas max HP fontos bónusz a bossok ellen.

Egyéb

Egyéb információként hozzátenném, szerintem hol érdemes fejlődni. Map1-en az állatoknál körülbelül lvl 10-ig, de ha jó cuccok állnak rendelkezésre, lvl 5-től is fogja bírni map2-n a fehér esküket gond nélkül. Nagyjából lvl 20-ig el lehet lenni fehér esküknél, de mentál esetében hamarabb is akár át lehet térni temetőre. Temető és később a generálisok kb. lvl 35-ig jól adják az EXP-t, de akár Yongbi sivatagban is lehet ölni. 35-től orkok. Ha van warló, akár fekete ork partykon is részt lehet venni. Onnantól, hogy a fekete orkoknál bírod a szigetet, egyedül érdemes. Ez nagyjából 55-56-ig jó lesz. Innentől egyből sd2-t ajánlom, én ott fejlődtem, bár akkor az "íjászok még nem voltak íjászok". De nagypókoknál is mehet egy csoport minimum. Ha ez nem, akkor sd1. Sd2-ben gond nélkül lehet 75-ig menni. Sajnos innen feljebb már nekem sincs tapasztalatom.
Ennyi volt az én kis leírásom, remélem viszonylag átlátható, és segített, hogy jobban megismerd a mentális harcost. ;)

Személyes eszközök