Alapvető karakterfejlesztési tudnivalók

A OldGame2 Wiki wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen John (vitalap | szerkesztései) 2012. március 24., 16:58-kor történt szerkesztése után volt.

(eltér) ←Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

Figyelem! Ez a lap sokaknak nem fog új információkat adni, sem segítséget nyújtani, de vannak olyanok, akik itt megtalálhatnak olyan dolgokat, amikre kiváncsiak. Eme leírás a kezdőbb játékosokat célozza meg!
Az egyes kasztok különféle leírásaira nem térek ki, ide kattintva lehet szemezgetni.
Ugyebár a játékban négy fajta karakter közül választhatunk, amiknek 2-2 fajtája van. Ezek között van olyan, amelyik pvp-re és pvm-re is alkalmas, de mindegyiknél el lehet dönteni, hogy megfelelő építés mellett, melyikben lehet sikeresebb, ugyanazon kaszt másik fajta típusánál. Szemléltetésképpen íme egy táblázat:

PVP PVM
Harcos Testi Mentális
Sura Feketemágus (BM) Kard (WP)
Ninja Íjász Tőr
Sámán Villám (gyógy) Sárkány

Figyelem! Ez nem azt jelenti, hogy a testi harcos nem állja meg a helyét PVM-ben vagy hogy a tőrninja nem jó pvp-re, pusztán azt próbálja szemléltetni a táblázat, hogyha egy bizonyos kaszttal akarsz lenni, akkor a kétféle típusa közül melyik, melyikben jobb (ha úgy van építve).

Vannak kasztok, amik mindkét módszerre használhatóak bizonyos építések mellett. Képesek (viszonylag) jól fejlődni és párbajokban is megállják a helyüket. Például a tőrninja is ilyen karakter, bár igazi ereje csak magasabb szinteken mutatkozik meg és az odafele vezető út, sokak kedvét elveheti tőle.
Vannak kasztok, amik szinte kötelező jellegűen pvm-re vagy pvp-re vannak "kitalálva". Erre a legjobb példa a sura, ahol is a BM minden szinten kemény ellenfele lehet a többi kasztnak, de fejlődni nem olyan egyszerű vele, ellenben a WP surával, aminél ha a megszokott építést alkalmazzák, akkor magasabb szinteken hihetetlen mennyiségű szörnyekkel is elbír egyszerre, de párbajban nagyon sokáig szégyenben marad.

Egy pvp karakterrel bár nehezebb fejlődni, de nem lehetetlen. Ennek több módja is van például az átváltozás, vagy egy sárkánysámán buffer, magasabb szintű áldással és sárkány segítségével. Az ilyen karaktereknél erősen ajánlott egy vagy több farmkarakter használata, melyről szintén szerepelnek leírások itt.

Aki mindenben jó akar lenni, annak vagy sok yangra vagy sok forintra lesz szüksége amellett, hogy olyan kasztot választ, aminél adottak erre a feltételek. Most vegyük példának a sárkánysámánt, ami mondjuk egy gyengített karakter, de megoldható nála, hogy magasabb szinten elég jól pvp-zzen, miközben egyedül is tud szintelni. Ettől előfordulhat, hogy a kétféle irány egyszerre történő "használata" egymás rovására megy és egyikben sem lesz olyan jó, mintha csak fejlődésre vagy csak párbajra lenne építve.

Magasabb szinten már nincs legerősebb kaszt, felszereléstől függően bármelyik képes jó lenni abban, amire az ember tervezi. A lényeg azon van, hogy az ember képes-e felfedezni (utánaolvasni/rákérdezni), hogy az adott karakternek mi(k) az erőssége(i) és azt a tulajdonságát erősíti.

Személyes eszközök